Praca z intencją

Pracując z kakao, czy z jakąkolwiek inną medycyną roślinną, przygotuj sobie intencję. Jest to ważne, ponieważ magia działania roślin polega na tym, że w połączeniu z intencją potrafią rozbroić „robota myślowego” wewnątrz ciebie, który nieustannie powtarza te same destrukcyjne myśli i powoduje szkodliwe wzorce zachowań ograniczające twój prawdziwy potencjał.

Intencja, czy też afirmacja, musi być przeciwna do istniejących w tobie szkodliwych wzorców zachowań. Na przykład, jeśli odkryjesz, że twoim problemem jest poczucie osamotnienia, to afirmacją dla ciebie może być: “jestem całością”, “czuję się kompletny”. Afirmacja nie powinna zawierać w sobie słów: “chciałbym” (“chciałabym”) lub “będę” (w przyszłości) oraz słowa “nie”. Nie powinna również pieczętować twojego aktualnego stanu. Gdy dotrzesz do trudnej emocji i zdołasz zdefiniować jej przeciwieństwo – stań przed lustrem, weź łyk medycyny (np. kakao), poczuj jej smak i pozwól, by jej duch wnikając do twojego wnętrza, zajął się uzdrawianiem. Następnie popatrz sobie w oczy, jedną rękę połóż na gardle i wypowiedz swoją intencję. Poczuj wibrację głosu w swoim ciele. Medycyna rozpoczęła podróż przez twój układ nerwowy, uzdrawiając miejsca, które tego potrzebują. Wyobraź sobie, że duch rośliny po prostu zamyka drzwi starym przeszkadzającym emocjom. Pamiętaj, że umysł ma tendencję do przekonywania cię do zniekształconych wersji rzeczywistości. Te kłamstwa umysłu opierają się na doświadczeniach z przeszłości. Natomiast, gdy wypowiadasz swoją intencję na głos, to jego brzmienie “nadpisuje” kłamstwa umysłu, które wyprowadzały cię na manowce.  Podczas gdy myśli produkowane przez umysł opierają się na przeszłości, to dźwięk wypowiadanych słów rozbrzmiewa i istnieje wyłącznie w TERAZ. Dźwięk jest znacznie głośniejszy, niż myśli. Poczuj wyzwolenie od przeszłości oraz piękno Teraźniejszości.

Przykłady afirmacji:

  • Jestem kompletną całością
  • Wszystko jest dobrze
  • Jestem miłością
  • Jestem sobą
  • Pozwalam sobie na szczęście
  • To ja wybieram
  • Moje ciało ma moc samouzdrawiania
  • Życie jest hojne
  • Jestem wolny/-a
  • JESTEM

Gdy będziesz eliminował stare nawyki, to bardzo możliwe, że na wierzch zaczną wychodzić inne negatywne wzorce oraz związane z nimi trudne emocje. Spokojnie, nie musisz być psychologiem, by dotrzeć do ich źródła. Wystarczy, że będziesz ze swoimi emocjami, jakiekolwiek by nie były, bo i tak cała wiedza, którą potrzebujesz na ich temat, jest w tobie. Pracuj z jedną intencją na raz, np. przez tydzień.