fbpx Skip to content

Idea

PRZEDŚWIT

Wyobraź sobie, że stoisz na wzgórzu. Przed tobą rozpościera się horyzont. Na wschodzie pierwsze promienie Słońca. Na zachodzie Księżyc swym radosnym i jasnym obliczem zwrócony na wschód ustępuje miejsca na niebie wielkiej kuli ognia. Jest pełnia i właśnie teraz jasność dnia i ciemność nocy równoważą się na niebie tworząc w zenicie harmonijny gradient.

Poniżej zielone łąki rozścielają się na jasnych wzgórzach i w ciemnych dolinach. Na nich wije się ścieżka: to w górę, to w dół. Czasami nieoczekiwanie skręca. Biegnie pomiędzy ciemnym lasem a dorodnymi jabłoniami. W płuca nabierasz świeżego powietrza i ciszę, które panują wokół. To moment przedświtu. Moment idealnej harmonii pomiędzy ciemnością a światłem. Przenika cię spokój. Możesz się zrelaksować, bo czujesz się jak w domu.

Tak można zilustrować nasze życie. Wijesz się jak ścieżka, pomiędzy światłem a ciemnością, które nosisz w sobie. Raz jesteś na szczycie, raz na dole. Szukasz drogowskazów. Próbujesz się czegoś uchwycić, by czuć się bezpiecznie. Jednak nie ma niczego, co mogłoby ci wskazać drogę i nic, co mogłoby ci zapewnić bezpieczeństwo. Oprócz siebie samego. Więc ufnie idziesz dalej, a droga rozwija się z każdym kolejnym krokiem. Sam dla siebie jesteś kompasem, mapą i ścieżką jednocześnie. Związek tych trzech rzeczy jest nierozerwalny. To związek na całe życie: z samym sobą. Będzie on szczęśliwy tylko wtedy, gdy poznasz sam siebie. A gdy życie będzie ci przynosić różne doświadczenia i wokół będzie zawierucha, to zawsze będziesz mógł wrócić do domu, czyli do siebie. Ta droga do domu nazywa się samopoznaniem.

Ceremonia kakao to czas, kiedy możesz odnaleźć drogę powrotną do siebie. Kierując się wartościami takimi jak równowaga i harmonia, oferujemy w sklepiku na stronie odżywcze produkty nie tylko dla ciała, ale również duszy. Połączenie ich obu i uznanie za tak samo ważne ma moc przywrócenia zdrowia i harmonii.

Wróć do siebie i poczuj się jak w domu. Z kubkiem ciepłego kakao w ręku rozgość się w aksamicie swojej duszy :).

Translate »