Skip to content

Idea

PRZEDŚWIT

Wyobraź sobie, że stoisz na wzgórzu. Przed tobą rozpościera się horyzont. Na wschodzie pierwsze promienie Słońca. Na zachodzie Księżyc swym radosnym i jasnym obliczem zwrócony na wschód ustępuje miejsca na niebie wielkiej kuli ognia. Jest pełnia i właśnie teraz jasność dnia i ciemność nocy równoważą się na niebie tworząc w zenicie harmonijny gradient.

Poniżej zielone łąki rozścielają się na jasnych wzgórzach i w ciemnych dolinach. Na nich wije się ścieżka: to w górę, to w dół. Czasami nieoczekiwanie skręca. Biegnie pomiędzy ciemnym lasem a dorodnymi jabłoniami. W płuca nabierasz świeżego powietrza i ciszę, które panują wokół. To moment przedświtu. Moment idealnej harmonii pomiędzy ciemnością a światłem. Przenika cię spokój. Możesz się zrelaksować, bo czujesz się jak w domu.

Tak można zilustrować nasze życie. Wijesz się jak ścieżka, pomiędzy światłem a ciemnością, które nosisz w sobie. Raz jesteś na szczycie, raz na dole. Szukasz drogowskazów. Próbujesz się czegoś uchwycić, by czuć się bezpiecznie. Jednak nie ma niczego, co mogłoby ci wskazać drogę i nic, co mogłoby ci zapewnić bezpieczeństwo. Oprócz siebie samego. Więc ufnie idziesz dalej, a droga rozwija się z każdym kolejnym krokiem. Sam dla siebie jesteś kompasem, mapą i ścieżką jednocześnie. Związek tych trzech rzeczy jest nierozerwalny. To związek na całe życie: z samym sobą. Będzie on szczęśliwy tylko wtedy, gdy poznasz sam siebie. A gdy życie będzie ci przynosić różne doświadczenia i wokół będzie zawierucha, to zawsze będziesz mógł wrócić do domu, czyli do siebie. Ta droga do domu nazywa się samopoznaniem.

“Ternet nosce – poznaj siebie”, to miejsce pomocne w odnalezieniu drogi powrotnej do siebie. Kierując się wartościami takimi jak równowaga i harmonia, oferujemy w sklepiku na stronie odżywcze produkty nie tylko dla ciała, ale również duszy. Połączenie ich obu i uznanie za tak samo ważne ma moc przywrócenia zdrowia i harmonii.

Wróć do siebie i poczuj się jak w domu. Z kubkiem ciepłego kakao w ręku rozgość się w aksamicie swojej duszy :).

Translate »