Jak przygotować ceremonię kakao?

Ceremonię kakao możesz przygotować w domu tylko dla siebie, by zgłębić się bardziej w swoje wnętrze lub z przyjaciółmi, żeby nawiązać z nimi głębszą relację.

Jeśli to twoje pierwsze spotkanie z ceremonialnym kakao, to zacznij od przygotowania napoju z 20-30 gramów produktu. Warto zacząć od małej ilości, by sprawdzić, jak na ciebie wpływa, a miarę wzrostu doświadczenia – zwiększać ilość.

Możesz przygotować kakao (kupisz TUTAJ) w postaci sautéczyli bez żadnych dodatków, mieszając je jedynie z gorącą wodą. Innym sposobem jest przyrządzenie eliksiru z dodatkiem np. z Ashwagandhy i grzyba brzozowego (inaczej: chaga, błyskoporek podkorowy lub huba brzozowa). Ashwagandha m.in. wspomaga organizm w walce ze stresem, dodaje wigoru, poprawia jakość snów (są wyrazistsze). Chaga natomiast regeneruje wątrobę, ma właściwości antynowotworowe, przeciwzapalne i wiele innych. Pamiętaj, by kakao nie mieszać z krowim mlekiem, ponieważ blokuje ono przyswajanie flawonoidów. Możesz użyć mleka roślinnego.

Działanie kakao jest odczuwalne po około 20-30 minutach od wypicia i trwa od 3 do 5 godzin. Pamiętaj, by przed ceremonią kakao, nie jeść ciężkich posiłków. Najlepiej wypić je na pusty żołądek.

Jeśli pijesz sam zanurz się głęboko w sobie i poczuj energię, która płynie w twoim ciele. Zauważ, dokąd ona cię prowadzi. Cokolwiek w tym momencie czujesz, wibracja tej energii wzmocni się: medytacja się pogłębi, kreatywność wzrośnie, szczęście będzie bardziej pulsować. Jeśli pijesz w grupie przyjaciół, to usiądźcie w kręgu, możecie nawet dzielić się jednym kubkiem. W obu przypadkach daj sobie przestrzeń do przyjęcia nadchodzącego doświadczenia poprzez uznanie rośliny, która będzie cię przez nie prowadzić. Gdy jesteś w kręgu, to daj czas wszystkim osobom na przedstawienie się i wypowiedzenie, za co każdy jest wdzięczny. Od tego momentu zacznie działać magia kakao, a ty możesz delektować się jego czułą wibracją.

Na dalszym etapie ceremonii wskazane jest picie dużej ilości wody. Jeśli chcesz, możesz położyć się na ziemi albo zjeść coś odżywczego, ale nie ciężkiego. Niektóre osoby odczuwają lekki ból głowy lub nudności – to normalne. Po prostu następnym razem wypij mniej kakao, ale za to więcej wody.